Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a svatého Ignáce v Klatovech, neboli jezuitský kostel patří spolu s Černou věží k dominantám města. Pod kostelem jsou umístěny známé klatovské katakomby. Vnitřní prostor kostela se skládá z hlavní lodi, šesti bočních kaplí, transeptu, presbytáře, sakristie a depozitáře. Bohatá fresková výzdoba pochází z let 1716 – 1717, jejím autorem je Jan Hiebel. Varhany jsou dílem varhanáře Adama Kannhäusera.
V období 2018 – 2020 byla provedena celková oprava kostela. Při opravě byly využity původní techniky, ale také poslední znalosti vědy například při zrestaurování unikátních barokních varhan, kdy se zkoumala jádra píšťal ve spolupráci s Hudební a taneční fakultou Akademie múzických umění v Praze.
Oborná porota v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje ocenila architektonicky i řemeslně složitou obnovu církevní stavby. Popasování se se zručností našich předků bylo pro všechny zúčastněné výzvou, které se zhostili se ctí. Při opravě kostela byly využity původní techniky, čímž získala nejen fasáda, ale i interiér nový lesk, a to rovněž díky zrestaurování vzácných maleb či unikátních barokních varhan. Každá záchrana a obnova stavební památky je žádoucí pro zachování naší historické linie a uvědomění si vlastní sounáležitosti.